Vishay/Dale TNPW0402165RBETD
TNPW0402165RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402165RBETD
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402165RBETD.pdf
Availability of TNPW0402165RBETD
QUANTITY
TNPW0402165RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402165RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402165RBETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402165RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402165RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402165RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402165RBETD
24 PIN TEST CLIP .5/.6 ROW SPACE datasheet.pdf
CONN BASE FOR DB25 BOTTOM ENTRY datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC P600 datasheet.pdf
CONN HDR 81POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 26PBL datasheet.pdf
OSC MEMS 161.133MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75OHM SOLDER datasheet.pdf