Vishay/Dale TNPW0402365RBEED
TNPW0402365RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402365RBEED
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402365RBEED.pdf
Availability of TNPW0402365RBEED
QUANTITY
TNPW0402365RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402365RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402365RBEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402365RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402365RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402365RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402365RBEED
CABLE LVD 12XDSUB 68HP 3M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
100 PPR datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf