Vishay/Dale TNPW0402365RBETD
TNPW0402365RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402365RBETD
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402365RBETD.pdf
Availability of TNPW0402365RBETD
QUANTITY
TNPW0402365RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402365RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402365RBETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402365RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402365RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402365RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402365RBETD
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 6.3V 10% 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 5.33MM datasheet.pdf
RES 59 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WH SELF-LAM VINYL 1X.5X1.43" datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CTV 41C 41#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf