Vishay/Dale TNPW0402845RBETD
TNPW0402845RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402845RBETD
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402845RBETD.pdf
Availability of TNPW0402845RBETD
QUANTITY
TNPW0402845RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402845RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402845RBETD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402845RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402845RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402845RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402845RBETD
CONVERTER DC/DC 5V OUT 1W datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 3.6"L X 2.25"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 2POS 12' datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SE SURFACE DISC 27" A CRS datasheet.pdf
BLZP 5.08/18/180LR SN OR BX datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/RAIL B datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf