Vishay/Dale TNPW060312R7BETA
TNPW060312R7BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060312R7BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060312R7BETA.pdf
Availability of TNPW060312R7BETA
QUANTITY
TNPW060312R7BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060312R7BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060312R7BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060312R7BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060312R7BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060312R7BETA Details Description
Related parts for TNPW060312R7BETA
RES SMD 3.4KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MT PINS datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 160PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.9V SOT23-3 datasheet.pdf
RES 21K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A 6DFN datasheet.pdf