Vishay/Dale TNPW0603147KBETA
TNPW0603147KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603147KBETA
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603147KBETA.pdf
Availability of TNPW0603147KBETA
QUANTITY
TNPW0603147KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603147KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603147KBETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603147KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603147KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603147KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603147KBETA
RES ARRAY 15 RES 100K OHM 1506 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 18A SOT-227 datasheet.pdf
EMULATOR REAL TIME ST7 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GR/W SN/PB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-48" YELLOW datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMCJ datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 12" GRN datasheet.pdf