Vishay/Dale TNPW06031K50BEEA
TNPW06031K50BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06031K50BEEA
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06031K50BEEA.pdf
Availability of TNPW06031K50BEEA
QUANTITY
TNPW06031K50BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06031K50BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW06031K50BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPW Thin Film Chip Resistors
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06031K50BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW06031K50BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06031K50BEEA Details Description
Related parts for TNPW06031K50BEEA
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1153FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE HOLDER SOLDER TYPE datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 27A ADD-A-PAK datasheet.pdf