Vishay/Dale TNPW060334R0BEEN
TNPW060334R0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060334R0BEEN
Brief Description
RES SMD 34 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060334R0BEEN.pdf
Availability of TNPW060334R0BEEN
QUANTITY
TNPW060334R0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060334R0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060334R0BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060334R0BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060334R0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060334R0BEEN Details Description
Related parts for TNPW060334R0BEEN
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 230V datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 100KSPS SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf