Vishay/Dale TNPW060334R8BETA
TNPW060334R8BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060334R8BETA
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060334R8BETA.pdf
Availability of TNPW060334R8BETA
QUANTITY
TNPW060334R8BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060334R8BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060334R8BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060334R8BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060334R8BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060334R8BETA Details Description
Related parts for TNPW060334R8BETA
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
BOARD 6W SINGLE OUTPUT VIPER12A datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 200V 104A SP6-P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/14/270F SN OR BX datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 70A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf