Vishay/Dale TNPW0603360RBETA
TNPW0603360RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603360RBETA
Brief Description
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603360RBETA.pdf
Availability of TNPW0603360RBETA
QUANTITY
TNPW0603360RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603360RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603360RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603360RBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603360RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603360RBETA Details Description
Related parts for TNPW0603360RBETA
RES 17.8 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DOOR STEEL 62.8X18.8X0.53" BLACK datasheet.pdf
IC 4.62V P-P 5% SOT23-3 datasheet.pdf
METRAL PWR 4RX1M RA RCP datasheet.pdf
TRANS NPN 20GHZ SOT343F datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO 7MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 1MM 4POS datasheet.pdf
AM2161SC137 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf