Vishay/Dale TNPW080510K5BEEN
TNPW080510K5BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080510K5BEEN
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080510K5BEEN.pdf
Availability of TNPW080510K5BEEN
QUANTITY
TNPW080510K5BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080510K5BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080510K5BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080510K5BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080510K5BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080510K5BEEN Details Description
Related parts for TNPW080510K5BEEN
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE SOT23 datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LOW PROFILE, 3 POLE/10 AMP, LC datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CTV 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
4700UF 10V 16X25MM 105C 4000H datasheet.pdf