Vishay/Dale TNPW0805113KBETA
TNPW0805113KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805113KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805113KBETA.pdf
Availability of TNPW0805113KBETA
QUANTITY
TNPW0805113KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805113KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805113KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805113KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805113KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805113KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805113KBETA
HEX STANDOFF 8-32 ALUMINUM 1" datasheet.pdf
TOOL HEAT GUN 250-1100DEG F datasheet.pdf
CONN RING TERM 2/0 AL 3/8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf