Vishay/Dale TNPW080512R7BETA
TNPW080512R7BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080512R7BETA
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080512R7BETA.pdf
Availability of TNPW080512R7BETA
QUANTITY
TNPW080512R7BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080512R7BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080512R7BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080512R7BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080512R7BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080512R7BETA Details Description
Related parts for TNPW080512R7BETA
TRANS NPN 90V 10A TO220FP datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 81PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA datasheet.pdf
LENS FOR CREE XR-E 3 UP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 230V 20% 5KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf