Vishay/Dale TNPW08051K13BETA
TNPW08051K13BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K13BETA
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K13BETA.pdf
Availability of TNPW08051K13BETA
QUANTITY
TNPW08051K13BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K13BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K13BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K13BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K13BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K13BETA Details Description
Related parts for TNPW08051K13BETA
FUSE GLASS 700MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT SYNC ECL 28-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
WTSA POWER UNIT, ANALOG 90-260V datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET GOLD 18-22AWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN INSERT 4POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf