Vishay/Dale TNPW08052K20BETA
TNPW08052K20BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K20BETA
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K20BETA.pdf
Availability of TNPW08052K20BETA
QUANTITY
TNPW08052K20BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K20BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K20BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K20BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K20BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K20BETA Details Description
Related parts for TNPW08052K20BETA
CONN EDGECARD 140PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.1A SC70-5 datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 760A 600V 3POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 33POS datasheet.pdf
RES 910K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf