Vishay/Dale TNPW080531K6BEEN
TNPW080531K6BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080531K6BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080531K6BEEN.pdf
Availability of TNPW080531K6BEEN
QUANTITY
TNPW080531K6BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080531K6BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080531K6BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080531K6BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080531K6BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080531K6BEEN Details Description
Related parts for TNPW080531K6BEEN
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 8-SOIC datasheet.pdf
IC ADC PGA 24BIT LN 28PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 5A 250V datasheet.pdf
D4SL-K3 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
TRANS PNP 300V BIPOLAR SC59-3 datasheet.pdf