Vishay/Dale TNPW080539K2BEEA
TNPW080539K2BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080539K2BEEA
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080539K2BEEA.pdf
Availability of TNPW080539K2BEEA
QUANTITY
TNPW080539K2BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080539K2BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080539K2BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080539K2BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080539K2BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080539K2BEEA Details Description
Related parts for TNPW080539K2BEEA
IC OPAMP CFA 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FRACT 3.3V 32TQFP datasheet.pdf