Vishay/Dale TNPW08054K07BEEA
TNPW08054K07BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08054K07BEEA
Brief Description
RES SMD 4.07K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08054K07BEEA.pdf
Availability of TNPW08054K07BEEA
QUANTITY
TNPW08054K07BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08054K07BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08054K07BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.07k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08054K07BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08054K07BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08054K07BEEA Details Description
Related parts for TNPW08054K07BEEA
CONN RECEPT 11 POS W/RAMP SL-156 datasheet.pdf
RES 300 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN AUDIO PLUG 3COND STR PC MT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V TSOT23-6 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 220V datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
IC BRIDGE DVR 3PH 600V 28-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0404 datasheet.pdf