Vishay/Dale TNPW120613K8BEEA
TNPW120613K8BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120613K8BEEA
Brief Description
RES SMD 13.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120613K8BEEA.pdf
Availability of TNPW120613K8BEEA
QUANTITY
TNPW120613K8BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120613K8BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120613K8BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120613K8BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120613K8BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120613K8BEEA Details Description
Related parts for TNPW120613K8BEEA
IC RF PWR DETECTOR PREC TSOT23-6 datasheet.pdf
RES MO 1W 100 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 8.74"LX5.75"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf