Vishay/Dale TNPW1206169RBETA
TNPW1206169RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206169RBETA
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206169RBETA.pdf
Availability of TNPW1206169RBETA
QUANTITY
TNPW1206169RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206169RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206169RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206169RBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206169RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206169RBETA Details Description
Related parts for TNPW1206169RBETA
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
H48-6G POWER MOD 0.3MM W/ADH datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 20W TO263 datasheet.pdf
CABLE CAT6 W/BOOT 100' WHITE datasheet.pdf
SYRINGE PLUNGER 6CC 500PC datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf