Vishay/Dale TNPW1206187RBEEN
TNPW1206187RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206187RBEEN
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206187RBEEN.pdf
Availability of TNPW1206187RBEEN
QUANTITY
TNPW1206187RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206187RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206187RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206187RBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206187RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206187RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206187RBEEN
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 4 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG SEALING 16AWG datasheet.pdf
CONN RECEPT 72POS 2MM VERT PCB datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 510K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HOOK AVIKRIMP (C-811-10) datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 100MA 10 OHM SMD datasheet.pdf