Vishay/Dale TNPW12061M87BETA
TNPW12061M87BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M87BETA
Brief Description
RES SMD 1.87M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M87BETA.pdf
Availability of TNPW12061M87BETA
QUANTITY
TNPW12061M87BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M87BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M87BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M87BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M87BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M87BETA Details Description
Related parts for TNPW12061M87BETA
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
524TX-N SWITCH (N-VIEW) datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf