Vishay/Dale TNPW12064K32BETA
TNPW12064K32BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12064K32BETA
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12064K32BETA.pdf
Availability of TNPW12064K32BETA
QUANTITY
TNPW12064K32BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12064K32BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12064K32BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12064K32BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12064K32BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12064K32BETA Details Description
Related parts for TNPW12064K32BETA
IC SWITCH QUAD 1X1 14SSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC VIDEO AMP RR-OUT HS 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
EVAL BOARD LPSK2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf