Vishay/Dale TNPW1206620KBETA
TNPW1206620KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206620KBETA
Brief Description
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206620KBETA.pdf
Availability of TNPW1206620KBETA
QUANTITY
TNPW1206620KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206620KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206620KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206620KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206620KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206620KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206620KBETA
PLUG CONNECTOR 30 POS W/FLANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 24M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 2.19% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf