Vishay/Dale TNPW1206698KBEEN
TNPW1206698KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206698KBEEN
Brief Description
RES SMD 698K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206698KBEEN.pdf
Availability of TNPW1206698KBEEN
QUANTITY
TNPW1206698KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206698KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206698KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206698KBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206698KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206698KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206698KBEEN
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 0.4 OHM 300W datasheet.pdf