Vishay/Dale TNPW12069K31BETA
TNPW12069K31BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12069K31BETA
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12069K31BETA.pdf
Availability of TNPW12069K31BETA
QUANTITY
TNPW12069K31BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12069K31BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12069K31BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12069K31BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW12069K31BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12069K31BETA Details Description
Related parts for TNPW12069K31BETA
IC OPAMP VFB 40MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED PANEL MNT 12MM GREEN 12VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 375MW SOD123F datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.05A 250 MOHM TH datasheet.pdf
CONN FFC VERT 24POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 160MA 950 MOHM datasheet.pdf