Vishay/Dale TNPW121015K4BETA
TNPW121015K4BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121015K4BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121015K4BETA.pdf
Availability of TNPW121015K4BETA
QUANTITY
TNPW121015K4BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121015K4BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121015K4BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121015K4BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121015K4BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121015K4BETA Details Description
Related parts for TNPW121015K4BETA
RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
STEEL INTERM CAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.049" (1.25mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 DIP 56POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf