Vishay/Dale TNPW12101K78BETA
TNPW12101K78BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K78BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K78BETA.pdf
Availability of TNPW12101K78BETA
QUANTITY
TNPW12101K78BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K78BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K78BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K78BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K78BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K78BETA Details Description
Related parts for TNPW12101K78BETA
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CABLE PLUG-PLUG ETHERNET 10METER datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.018DIA GOLD datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf