Vishay/Dale TNPW121020K0BETA
TNPW121020K0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121020K0BETA
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121020K0BETA.pdf
Availability of TNPW121020K0BETA
QUANTITY
TNPW121020K0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121020K0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121020K0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121020K0BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121020K0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121020K0BETA Details Description
Related parts for TNPW121020K0BETA
KEYPAD 12 KEY BLANK W/O LEGEND datasheet.pdf
MACH SCREW RND SLOT 1/4-20 25/PK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
22CIR MTA156 EDGE CONN LF datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
BIT TORX T10 1.97" datasheet.pdf