Vishay/Dale TNPW12102K37BETA
TNPW12102K37BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12102K37BETA
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12102K37BETA.pdf
Availability of TNPW12102K37BETA
QUANTITY
TNPW12102K37BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12102K37BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12102K37BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12102K37BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12102K37BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12102K37BETA Details Description
Related parts for TNPW12102K37BETA
TRANS PREBIAS NPN 2.7W SC59 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 2W SMBG datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
600 DIP HDR COINED CONTACTS datasheet.pdf
CAULK GUN PNEUMATIC METAL 10FT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-143 datasheet.pdf
M804 5C 5#16 PIN RECP OM datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.15UF 250V 10% RADIAL datasheet.pdf