Vishay/Dale TNPW121057R6BETA
TNPW121057R6BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121057R6BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121057R6BETA.pdf
Availability of TNPW121057R6BETA
QUANTITY
TNPW121057R6BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121057R6BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121057R6BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121057R6BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121057R6BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121057R6BETA Details Description
Related parts for TNPW121057R6BETA
BATTERY PACK NICAD 7.2V 500MAH datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PMU FOR APP PROCESSOR 48-LLP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.60K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MAXI TERMINAL 2.09-3.32MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AA datasheet.pdf
STACKING CONN 6POS HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.016UF RADIAL datasheet.pdf