Vishay/Dale TNPW121088K7BEEN
TNPW121088K7BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121088K7BEEN
Brief Description
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121088K7BEEN.pdf
Availability of TNPW121088K7BEEN
QUANTITY
TNPW121088K7BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121088K7BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121088K7BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121088K7BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121088K7BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121088K7BEEN Details Description
Related parts for TNPW121088K7BEEN
RELAY REED DPST 500MA 12V datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
UM10-4254 SAFETY MAT 10M CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf