Vishay/Dale TNPW121090R9BETA
TNPW121090R9BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121090R9BETA
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121090R9BETA.pdf
Availability of TNPW121090R9BETA
QUANTITY
TNPW121090R9BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121090R9BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW121090R9BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121090R9BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW121090R9BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121090R9BETA Details Description
Related parts for TNPW121090R9BETA
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 1% 100V 2220 datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" TH GOLD datasheet.pdf
IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS HIGH 25PPM datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 8GHZ-12.4GHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf