Vishay/Dale TNPW2010237RBETF
TNPW2010237RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010237RBETF
Brief Description
RES SMD 237 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010237RBETF.pdf
Availability of TNPW2010237RBETF
QUANTITY
TNPW2010237RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010237RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010237RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)