Vishay/Dale TNPW20102K10BETF
TNPW20102K10BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K10BETF
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K10BETF.pdf
Availability of TNPW20102K10BETF
QUANTITY
TNPW20102K10BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K10BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K10BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K10BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K10BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K10BETF Details Description
Related parts for TNPW20102K10BETF
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
RES 68.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH 6XSON datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT BASIC NS9750 NET+WORKS datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 265MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf