Vishay/Dale TNPW2010392RBEEF
TNPW2010392RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010392RBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010392RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010392RBEEF
QUANTITY
TNPW2010392RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010392RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010392RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010392RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010392RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010392RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010392RBEEF
RES ARRAY 13 RES 47 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf