Vishay/Dale TNPW2010487RBEEY
TNPW2010487RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010487RBEEY
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010487RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010487RBEEY
QUANTITY
TNPW2010487RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010487RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010487RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010487RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010487RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010487RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010487RBEEY
IC ENCORE MC MCU FLSH 16K 32LQFP datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
KEY BLUE FOR HB1750 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 1.03K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO214AB datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED HI GRN 110V datasheet.pdf