Vishay/Dale TNPW201095R3BEEF
TNPW201095R3BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201095R3BEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201095R3BEEF.pdf
Availability of TNPW201095R3BEEF
QUANTITY
TNPW201095R3BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201095R3BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201095R3BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201095R3BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201095R3BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201095R3BEEF Details Description
Related parts for TNPW201095R3BEEF
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
LED PNL T3 1/4 PRESS-TO-TEST RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.100" datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
SCS FOAM 100 X 200 X 175MM LONG datasheet.pdf