Vishay/Dale TNPW2512210KBEEG
TNPW2512210KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512210KBEEG
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512210KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512210KBEEG
QUANTITY
TNPW2512210KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512210KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512210KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512210KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512210KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512210KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512210KBEEG
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM QUAD STR 48POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 25PPM CTR SPRD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
ST-ST SIMPLEX ASSEM 3M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf