Vishay/Dale TNPW251252K3BEEY
TNPW251252K3BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251252K3BEEY
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251252K3BEEY.pdf
Availability of TNPW251252K3BEEY
QUANTITY
TNPW251252K3BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251252K3BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251252K3BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251252K3BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251252K3BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251252K3BEEY Details Description
Related parts for TNPW251252K3BEEY
RES SMD 39K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE F/A TLECOM 5A 170VDC PC MN datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf