Vishay/Dale TNPW25125K49BEEG
TNPW25125K49BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25125K49BEEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25125K49BEEG.pdf
Availability of TNPW25125K49BEEG
QUANTITY
TNPW25125K49BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25125K49BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW25125K49BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25125K49BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW25125K49BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25125K49BEEG Details Description
Related parts for TNPW25125K49BEEG
MOTOR 4POLE 16W 83X86MM 115VAC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CABLE 50POS-16POS SOCKET 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf