AVX Corporation TPSB226M020R0400
TPSB226M020R0400 picture photo
Mfg. Part Number
TPSB226M020R0400
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 20% 1210
Datasheet Download
TPSB226M020R0400.pdf
Availability of TPSB226M020R0400
QUANTITY
TPSB226M020R0400 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSB226M020R0400
Internal Part NumberEIS-TPSB226M020R0400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSB226M020R0400
Related LinksTPSB226M, TPSB226M020R0400 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSB226M020R0400 Details Description
Related parts for TPSB226M020R0400
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 1UF 250V X7R SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 100V 1% BP 1210 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 16FT datasheet.pdf
IC LINKSWITCH 34W 47W 12-EDIP datasheet.pdf