Vishay/Sprague TR3C685K025C0500
TR3C685K025C0500 picture photo
Mfg. Part Number
TR3C685K025C0500
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2312
Datasheet Download
TR3C685K025C0500.pdf
Availability of TR3C685K025C0500
QUANTITY
TR3C685K025C0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3C685K025C0500
Internal Part NumberEIS-TR3C685K025C0500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3C685K025C0500
Related LinksTR3C685K, TR3C685K025C0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3C685K025C0500 Details Description
Related parts for TR3C685K025C0500
CONN PLUG 6 POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
IC RECEIVER ECL DIFF 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 14.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 51C S 18" RBW JACKP NI datasheet.pdf