TE Connectivity Raychem Circuit Protection TRF600-150-RB-2
TRF600-150-RB-2 picture photo
Mfg. Part Number
TRF600-150-RB-2
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.15A HOLD
Datasheet Download
TRF600-150-RB-2.pdf
Availability of TRF600-150-RB-2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TRF600-150-RB-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRF600-150-RB-2
Internal Part NumberEIS-TRF600-150-RB-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPolySwitch®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Trip (It)300mA
R Min/Max6.000 ~ 10.00 Ohm
Time to Trip4s
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRF600-150-RB-2
TRF600-150-RB-2 Details Description
Related parts for TRF600-150-RB-2
JUMPER-H2728TR/C2065W/X 8" datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.018DIA TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 266.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
BEAD FERRITE 60 OHM 400MA 3216 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 14' WH datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 1MHZ USM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf