Cinch Connectivity Solutions TRM-2160-MC-35M-02
TRM-2160-MC-35M-02 picture photo
Mfg. Part Number
TRM-2160-MC-35M-02
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF) - Terminators
Brief Description
CONN DC-26.5GHZ TERM M 3.5MM CHN
Datasheet Download
TRM-2160-MC-35M-02.pdf
Availability of TRM-2160-MC-35M-02
QUANTITY
TRM-2160-MC-35M-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRM-2160-MC-35M-02
Internal Part NumberEIS-TRM-2160-MC-35M-02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF) - Terminators
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRM-2160-MC-35M-02
Related LinksTRM-2160-, TRM-2160-MC-35M-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
TRM-2160-MC-35M-02 Details Description
Related parts for TRM-2160-MC-35M-02
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 90NH 8A 8.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT PIN datasheet.pdf