Rohm Semiconductor TRR01MZPJ224
TRR01MZPJ224 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPJ224
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPJ224.pdf
Availability of TRR01MZPJ224
QUANTITY
TRR01MZPJ224 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPJ224
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPJ224
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPJ224
Related LinksTRR01M, TRR01MZPJ224 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPJ224 Details Description
Related parts for TRR01MZPJ224
IC REG BOOST 2.7V 0.13A 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE FAST 15A 250V MIDGET datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT RED 24V 22MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
ANT YAGI VHF 220-222MHZ 108" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.6A 25.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf