Rohm Semiconductor TRR03EZPF3570
TRR03EZPF3570 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3570
Brief Description
RES SMD 357 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3570.pdf
Availability of TRR03EZPF3570
QUANTITY
TRR03EZPF3570 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3570
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3570
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3570
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3570 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3570 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3570
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
ZUB datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X6S 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf