Rohm Semiconductor TRR03EZPF3651
TRR03EZPF3651 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3651
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3651.pdf
Availability of TRR03EZPF3651
QUANTITY
TRR03EZPF3651 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3651
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3651
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3651
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3651 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3651 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3651
IC TXRX RS485/RS422 10MBPS 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.013UF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3574 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48WFBGA datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
IC BIFIFO 256X36X2 10NS 120-TQFP datasheet.pdf
CRYSTAL 14.7456 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf