TDK Corporation TSL0808RA-222KR17-PF
TSL0808RA-222KR17-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-222KR17-PF
Brief Description
FIXED IND 2.2MH 170MA 6.4 OHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-222KR17-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-222KR17-PF
QUANTITY
TSL0808RA-222KR17-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-222KR17-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-222KR17-PF
Material - Core-
Inductance2.2mH
Tolerance±10%
Current Rating170mA
Current - Saturation170mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant880kHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-222KR17-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-222KR17-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-222KR17-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-222KR17-PF
CONN HEADER 20POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
PANEL STEEL SWING 16X20" WHT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
4W 24V 5000RPM 95.4:1 ENCODER datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 400MA 200 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf