Samtec, Inc. TSW-104-10-L-S-RE
TSW-104-10-L-S-RE picture photo
Mfg. Part Number
TSW-104-10-L-S-RE
Brief Description
CONN HEADER 4POS .100" SNGL R/A
Datasheet Download
TSW-104-10-L-S-RE.pdf
Availability of TSW-104-10-L-S-RE
QUANTITY
TSW-104-10-L-S-RE Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-104-10-L-S-RE
Internal Part NumberEIS-TSW-104-10-L-S-RE
SeriesTSW
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-104-10-L-S-RE
Related LinksTSW-104-, TSW-104-10-L-S-RE Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-104-10-L-S-RE Details Description
Related parts for TSW-104-10-L-S-RE
IC ENCORE MCU FLASH 32K 44LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 700MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HDR 23POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 10W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
2098 3441 94 datasheet.pdf
AB 3101A SHL KIT 28 CAD OD datasheet.pdf